Niepowtarzalna książka zasługuje na niepowtarzalny projekt

ksiazki

nakomita książka to coś więcej niż okładka. Cechy jakimi powinno charakteryzować się dobre wydanie to atrakcyjność i łatwość czytania.
Rzut oka na wnętrze książki i potencjalny kupiec wie czy czytanie jej sprawi mu przyjemność. Jeśli układ jest mało czytelny, a oczy męczą się już po kilku zdaniach, prawie pewnym jest, że książka trafi z powrotem na półkę.

WYKONAMY KAŻDY PROJEKT!

asza projektantka może pochwalić się piętnastoletnim doświadczeniem zdobytym nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii w wydawnictwie Jessica Kingsley Publishers — firmie, która teraz zleca wykonanie prac Studiu Trevo.

ystarczy, że dostarczą nam Państwo manuskrypt, a zajmiemy się całym procesem składu, łamania i przygotowania do druku — wykonamy korektę, wyretuszujemy zdjęcia i zaprojektujemy okładkę.

W każdej książce, ilustracje, fotografie, tabele, powinny być umieszczane zgodnie z zasadami typograficznymi, tworząc harmonijne uzupełnienie tekstu. Nadajemy książce styl, tak aby pasował do treści.

Jakiego oprogramowania używacie?
Nasze prace wykonywane są w inDesign CS4, illustrator CS4, photoshop CS4 i Corel ventura.

Dla jakich firm pracujecie?
Zdobyliśmy wielu klientów, zaliczają się do nich m.in. Media Rodzina (Poznań), Wydawnictwo Poznańskie (Poznań), PTPN (Poznań), Singing Dragon (London i Philadelphia), Jessica Kingsley Publishers (London i Philadelphia), Uniwersytet Jagielloński (Kraków), Advisio (Kraków),
Abrys (Poznań), International Organization for Migration - EU (Brussels), Nowela (Poznań),
UPT (Holandia), Dom Wydawniczy Mała Kurka,
.

LAYOUT KSIĄŻKI

CENNIK I INFORMACJA JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ MATERIAŁY DO ŁAMANIA

eny kalkulowane są na podstawie obliczenia ilości arkuszy wydawniczych w publikacji. I tak jeden arkusz to 40 000 znaków ze spacjami (za znak uważa się każda literę, cyfrę czy znak przestankowy), lub 3000 cm2 ilustracji (w tym zapis nut, wzorów, diagramów), lub 700 wierszy poezji.

Poniżej podajemy ceny za arkusz dla przykładowych stron po złamaniu:

  • Skład i łamanie tekstu prostego tzw. beletrystyki - 60 zł za arkusz wydawniczy.
  • Skład i łamanie tekstu z ramkami, przypisami – 80 zł za arkusz wydawniczy.
  • Skład i łamanie tekstu z wiekszą ilością ramek, tabel, ilustracji – 100 zł za arkusz wydawniczy.
  • Skład i łamanie tekstu naukowego i akademickiego, w zależności od tego, co zawiera (wzory, wykresy, ilustracje), wyceniany jest od 100 do 180 zł za arkusz wydawniczy.
  • Okładki - od 200 zł.
  • Do wszystkich cen należy doliczyć 23% VAT.

ożliwa jest kalkulacja za stronę książki, jeśli wiekszość składu to czysty tekst i tylko miejscami pojawiają się elementy graficzne.

Jesteśmy elastyczni i staramy się wyceniać nasze prace w zależności od tego ile czasu zajmuje nam przygotowanie zleconego materiału do druku. W przygotowanie takie wliczone są rownież 2 korekty i rewizja po złamaniu.

Oto wskazówki jak najlepiej przygotować materiał do składu.

ekst powinien być pisany w sposób ciągły, bez włamanych tabel czy wykresów. Wszelkie dodatki do tekstu w postaci wyżej wymienionych tabel, wykresów, fotografii, etc. prosimy dostarczać w osobnych plikach, lub jako dobrej jakości materiał do zeskanowania. Przy czym w tekście powinny znaleźć się adnotacje gdzie dany materiał ma zostać umieszczony.

SKŁAD I ŁAMANIE

Łamanie tekstu
Skład tekstu
Okładki
Ilustracje
Layout książki

STRONY WWW

HTML i CSS
Strona portfolio
Strona internetowa Flash
Bannery reklamowe Flash
Muzyka do stron www
SEO

KONTAKT

Projekt książek
ksiazki@studiotrevo.pl

Strony www
internet@studiotrevo.pl